Показать сообщение отдельно
Старый 04.03.2013, 15:30   #98
Cotea
За справедливость!
 
Аватар для Cotea
 
Регистрация: 31.05.2009
Ресивер: Orton HD X403p
Адрес: Молдова, Окница.
Сообщений: 4,399
Сказал(а) спасибо: 4,731
Поблагодарили 4,277 раз(а) в 2,053 сообщениях
Вес репутации: 38
Cotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордитсяCotea за этого человека можно гордится
По умолчанию Російська редакція Радіо Свобода в ефірі вже 60 років

Російській редакції Радіо Свобода виповнилося 60 років: 1 березня 1953-го зі студії в Мюнхені вийшла перша передача Радіо Визволення. У 1959 році радіостанція змінила свою назву на нинішню. У 1991 року Російська редакція відкрила бюро в Москві. А в 1995 році штаб-квартира радіостанції Радіо Свобода/Вільна Європа переїхала до Праги. Ювілей відзначають у Празі, у Вашингтоні і, звичайно, в Москві.

60 років тому в ефірі Радіо Свобода заговорили про те, про що мовчали радянські радіостанції та газети. Говорили про дисидентів та борців за справедливість, саме тут можна було почути «Хроніку поточних подій» – перший в СРСР непідцензурний правозахисний інформаційний бюлетень, що поширювався у самвидаві. Правозахисниця, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва багато років була не тільки слухачем, але й автором Радіо Свобода.

Композитор Вернон Дюк (Володимир Дукельський) (л) дає інтерв’ю
кореспондентам Радіо Визволення Вікторії Семеновій (с) і Михайлові Корякову (п) у студії в Мюнхені, 1955 рік


«Для нас у радянський час всі зарубіжні радіостанції були даром зверху. Але «Свобода» серед них виділялася. Тому що «Свобода» була радіостанція, яка говорила не здалеку на нас, а це була наша радіостанція, на якій ми могли самі сказати щось», – згадує Алексєєва.

Радіо Свобода як частина життя

За 60 років авторами Радіо Свобода були відомі письменники та правозахисники. Вони піднімали свій голос за тих, хто сидів у радянських таборах і в’язницях, за тих, хто на собі відчув усі жахи каральної психіатрії.


«Різні сенси для мене існування Радіо Свобода були. Перший зрозумілий і очевидний сенс абсолютно корелюється з назвою радіо. Це мабуть єдина радіостанція, яка здійснювала місію «Свободи» для російськомовного слухача і була при цьому зовсім своєю. Радіо Свобода, звичайно, унікальне тим, що воно було не якимось зовнішнім щодо радянської життя медійним центром, а це була частина цього життя», – зазначає історик радянського і російського правозахисного руху з центру «Меморіал» Олександр Даніель.

Непростий ювілей

Радіо Свобода зустрічає ювілей у непростій обстановці. Реформи Російської редакції, пов’язані з припиненням мовлення на середніх хвилях у Москві, істотним скороченням кількості радіопрограм і зміною концепції журналістської діяльності, викликали неоднозначну реакцію.

Тим не менше, відомий правозахисник і дисидент Сергій Ковальов в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що позитивно дивиться в майбутнє. І висловив свої побажання: «Не просто повернутися на колишні ступені, а ще вище. Я думаю, що так воно і буде. Чесним журналістам труднощі допомагають. Коли життя милостиве, то хорошого журналізму не виходить».

Ювілей Радіо Свобода 1 березня відзначають у Вашингтоні, Празі й у Москві. У Росії позивні радіостанції, як і колись, звучать на коротких хвилях.

Источник: Телекритика
__________________
Cotea вне форума