Показать сообщение отдельно
Старый 04.04.2024, 12:25   #6
RW011
Супер-Модератор
 
Аватар для RW011
 
Регистрация: 26.09.2011
Ресивер: Toshiba 007
Адрес: Dneprstone
Сообщений: 9,601
Сказал(а) спасибо: 7,665
Поблагодарили 17,268 раз(а) в 7,093 сообщениях
Вес репутации: 84
RW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспоримаRW011 репутация неоспорима
По умолчанию

Який потрібен вогнегасник для авто: вимоги
У магазинах можна знайти 4 види ручних перезаправних пристроїв: вуглекислотні, порошкові, емульсійні, повітряно-пінні. Для авто годяться перші 2 варіанти, оскільки тільки вони здатні загасити вогонь в салоні, паливо, що горить і електричні компоненти авто. Про ці «здібності» повідомляють буквені позначення класів вогнегасних речовин, які вказані на корпусі:

1:
A — тверді матеріали: гума, пластик, штучна шкіра, дерев'яні елементи салону;
B — паливно-мастильні матеріали, дизельне паливо, бензин;
C — природний або піролізний газ;
E — проводка, електрообладнання під напругою.


Згідно з українськими ПДР, в легковому автомобілі необхідно возити порошковий або вуглекислотний вогнегасник з мінімальним об'ємом вогнегасної речовини не менше 2 л (кг).

1:
Стрілка манометра повинна вказувати на зелену зону, що говорить про справність вогнегасника і нормальний рівень тиску. Якщо стрілка спрямована на жовту або червону зону, апарат слід віддати на перевірку або перезаправити. Рекомендований міжповірочний період для порошкових моделей — 1,5 року, для вуглекислотних — 4–5 років.


Важливо: вогнегасник знадобиться для гасіння невеликих ділянок, які перебувають на відносному видаленні від палива. Палаючий бензобак гасити вкрай небезпечно, оскільки в будь-який момент може бути вибух.
--------------------------------------------------------------------------------------
Як працює вогнегасник
Порошковий має сталевий корпус, горловина якого закрита кришкою з запірно-пусковим пристроєм (важіль або кнопка), соплом, чекою, пломбою і шлангом. Всередині знаходиться заряд (порошок) і робочий газ, який закачується безпосередньо в корпус або балон. У будь-якому апараті є сифонная трубка, по якій вогнегасна речовина подається назовні.

Принцип дії:
1:
коли користувач наводить в дію запірно-пусковий пристрій, газ створює надлишковий тиск. Витіснений газом порошок піднімається по сифонній трубці і виходить під тиском з сопла або насадки шланга у вигляді щільної піни. Тривалість подачі — 10–20 секунд.

Конструкція вуглекислотного апарату відрізняється лише відсутністю сопла на кришці і наявністю широкого розтруба на кінці шланга. Всередині знаходиться двоокис вуглецю CO2 в зрідженому вигляді, який витісняється надлишковим тиском по сифонній трубці.

Принцип дії:
1:
під час активації запірно-пускового пристрою CO2 переходить в твердий стан і виходить назовні у вигляді холодної снігоподібної піни (температура до –70), яка перекриває доступ кисню до вогнища спалаху. Тривалість подачі речовини — 10–20 секунд.


Важливо:
1:
для гасіння вогню необхідно зірвати пломбу, висмикнути чеку, направити сопло на палаючу ділянку і натиснути (або підняти) на важіль або натиснути на кнопку.
__________________
Don't trouble trouble until trouble troubles you
RW011 вне форума   Ответить с цитированием
2 пользователя(ей) сказали cпасибо: